ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

август 2022

На стартот на новата учебна година СОУ „Орде Чопела“ со нов лик – како модерен училишен центар

СОУ „Орде Чопела“ оди во чекор со потребите на учениците за современа теоретско - практична настава, со паралелно прилагодување на условите за обавување на воспитно - образвониот прцес и темелна реконструкција на училиштето во новата учебна…

Прв бод на Победа!!!

На гостински терен кај шампионот Шкупи фудбалерите на Победа го освоија првиот бод во годинешното првенство на Првата лига. Пресудни беа  максималното залагање, дисциплина во играта и пожртвуваност на секој дел од теренот на Чаир. Дуелот со…

Против Шкупи Победа со 5 нови засилувања

Денешниот меч против Шкупи кој што се игра во Скопје со почеток во 16 часот, Победа ќе настапи со петмина нови фудбалери. Информацијата доаѓа од комисијата за верификација на ФФМ која денеска одобри право за настап уште на денешниот меч…

Младинците на Победа го добија противникот во квалификациите за лигата на шампиони (ФОТО)

Денешниот ждреб во Нион сакаше , младинскиот првак на Македонија , Победа да игра против тимот на Колерајн од Северна Ирска кој исто како Победа е дебитант во овој ранг на натпреварување.Во прелиминарната рунда прилепчани првиот дуел ќе го…

Пример за почит – пратеничката плата за помош

Пратеникот Миле Талевски, денеска донираше ваучер во висина на пратеничка плата за градежни материјали, како помош на семејствата чии што куќи изгореа до темел во пожарот предизвикан од гром на 28 ми минатиот месец во Прилеп.  Тој воедно…

Стартува изградба на водоснабдителен цевковод за 4 села во општина Новаци

Започнува да се гради цевковод за снабдување со вода на селата Бач, Брод, Живојно и Добровени. Проектот чини 27.604.929 денари од кои Општина Новаци од својот сопствен буџет ќе обезбеди 1.331.879 денари. „ За жал и во 21 век сеуште се…

ОО на СДСМ со реакција: Господине Јовчески, од вистината бегање нема!

Со писмена реакција се обратија од ОО на СДСМ Прилеп, по повод двете прес конференции  одржани денеска од страна на Општина Прилеп и ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп. Во реакцијата се вели: Ако се надевавте дека конечно, после цели 10 месеци откако…

Бунтеска: Прилеп со новата локална власт со сигурност го враќа стариот препознатлив сјај!

„Во наредниот период кој следи, ќе обзнаниме детали од 4 годишното владеење на минатата локална власт, кои се поврзани со партиски вработувања и индиции за криминал, со кои ќе треба да се позанимаваат органите на прогон,“ посочи меѓу…

Дизелот поскапува за 3 денари од полноќ!

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 0,5 денари за литар, на дизелот за 3, а на екстра лесното масло за домаќинство за еден денар, додека мазутот поскапува за 0,977 денари за килограм. Како што соопшти…

Петкоски: Прилеп со сигурност ќе доживее повторна преродба со реализација на ветените проекти!

Влатко Петкоски, портпарол на Општина Прилеп, денеска излезе со реакција и ги отфрли обвинувањата на прес конференција на ОО на СДСМ Прилеп, одржана во саботата. Ја пренесуваме во целост: Неоснованите критики за десетмесечното работење на…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: