ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Против Шкупи Победа со 5 нови засилувања

375
Денешниот меч против Шкупи кој што се игра во Скопје со почеток во 16 часот, Победа ќе настапи со петмина нови фудбалери. Информацијата доаѓа од комисијата за верификација на ФФМ која денеска одобри право за настап уште на денешниот меч со Шкупи на Чаир за петмина нови фудбалери на Победа. На располагање на тренерот Бабунски ќе бидат интернационалните: Џејмс Амасихоху (22-годишен напаѓач), Амос Дадет (23 годишен играч од средниот ред) и 21 годишниот штопер Огнен Ѓурковиќ.
Нови играчи на Победа се и 23 годишниот играч од средниот ред Миле Тодоров (екс Работнички и Осијек) и 25 годишниот напаѓач Иван Галевски (екс Струга Трим Лум и Силекс).
Дали избраниците на Гоце Седлоски (Шкупи) се пред нов, трет триумф во првенството или пак засилениот млад состав на Победа кој досега нема бодови своето конто можно е да направи сензација?!
Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе