ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Колумни

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем (68)

Пипува Зоран Момироски ДОДЕКА ГРАЃАНИТЕ ЧЕКААТ ПРОМЕНИ, НОВИ И СПОСОБНИ КАДРИ КОИ ЌЕ ОДГОВОРАТ НА ПРЕДИЗВИКОТ, ВО ПАРТИИТЕ ЗАПОЧНАА ПРЕДИЗБОРНИТЕ РЕДЕНКИ. БЕЗ ОКО ДА ИМ ТРЕПНЕ СЕ РЕДАТ, СЕ МЕСТАТ И СЕ ПАЗАРАТ ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ФАЦИ НЕ…

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем (67)

Пишува Зоран Момироски НОВОГОДИШНАТА НОЌ БИ И ПОМИНА. ПО 20 ГОДИНИ ПРИЛЕП ЈА ДОЧЕКА БЕЗ ОРГАНИЗИРАН ЗАЕДНИЧКИ ДОЧЕК НА ПЛОШТАД, БЕЗ ЗАБАВА И БЕЗ СПЕКТАКУЛАРНИ И ДОЛГОТРАЈНИ ОГНОМЕТИ. ВО ИЗМИНАТИТЕ ГОДИНИ ПРИЛЕП БЕШЕ ПРИМЕР ЗА…

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем (66)

Пишува Зоран Момироски СЕНКИ НАД БАЛКАНОТ ОД ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ, ФИЛМСКА СЕРИЈА ВО ДВЕ СЕЗОНИ, КОЈА ГО ОБРАБОТУВА И ПРЕКУ ФИЛМСКАТА УМЕТНОСТ ГИ ДОЛОВУВА ДО ГЛЕДАЧИТЕ КРИМИНАЛНО-ПОЛИТИЧКИТЕ ЗДРУЖУВАЊА ВО ВРЕМЕТО НА КРАЛСКА ЈУГОСЛАВИЈА…

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем (65)

Пишува Зоран Момироски СВЕТИ НИКОЛА ЗАШТИТНИКОТ НА ПРИЛЕП ТРАДИЦИОНАЛНО СЕ ОДБЕЛЕЖА СО КУЌНИТЕ И ГРАДСКАТА ЗАЕДНИЧКА СЛАВА СО ПОСНО ГРАВЧЕ САРМИЧКИ И СО РИБА. ИРЕНА ЈАКИМОВСКА И КОМФИ АНГЕЛ ОРГАНИЗИРАА ТОП ЗАЕДНИЧКА ПРОСЛАВА…

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем (64)

Пишува Зоран Момироски ПРИЛЕПСКИТЕ ПРАТЕНИЦИТЕ  ПЕТАР РИСТЕСКИ  И АНЕ  ЛАШКОСКА СО ПОДДРШКА НА ПОВЕЌЕ  ПРЕТСТАВНИЦИ ВО ПАРЛАМЕНТОТ ОД ВМРО-ДПМНЕ ГО ПРЕДЛОЖИЈА, А МНОЗИНСТВОТО ПРИФАТИ  ЗНАЧАЕН АМАНДМАН. СО ШТО, ВЛАДАТА  ЈА ПРЕЗЕДЕ…

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем! (63)

Пишува Зоран Момироски КОГА ЗЕМЈАВА И РЕГИОНОТ Е ЗГРОЗЕН И ГИ ПРЕЖИВУВА НАЈТЕШКИТЕ МОМЕНТИ ПО КИДНАПИРАЊЕТО И МОНСТРУОЗНОТО УБИСТВО НА 14 ГОДИШНАТА ВАЊА, БЕСПРЕДМЕТНО Е ДА СЕ КОМЕНТИРААТ ИЛИ СПОДЕЛУВААТ БИЛО КАКВИ СТАВОВИ ЗА СОСТОЈБИ…

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем (62)

Пишува Зоран Момироски ПРЕДИЗБОРЕН  ДИРЕКТОРСКИ  КАРАНБУЛ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ПРИЛЕП. „БИЛИЈАРД ПАРТИЈАТА“ ЗАПОЧНА СО СМЕНА НА В.Д. ДИРЕКТОРОТ НА ЈП ПУП ЗОРАН ЈОВЕСКИ. НА НЕГОВО МЕСТО СЕ ВРАТИ БРАНКО НЕШКОСКИ. ИСТО КАКО НА ФИЛМОТ ,,ЛЕСИ…

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем! (61)

Пишува Зоран Момироски ПРЕДИЗБОРНАТА ИГРАНКА ЗАПОЧНА. КОЕ ОРО ЌЕ ГО ГЛЕДАМЕ ЗАВИСИ ОД ИЗВЕДУВАЧИТЕ И ОД ФОЛКЛОРОТ. ЗА МНОГУМИНА ВО СДСМ И ДЕН ДЕНЕСКА ДО КРАЈ НЕ ИМ Е ЈАСНО ЗОШТО БЕЗ НЕКОЈ ПОСЕБЕН  ПОВОД  ПРЕМИЕРОТ  ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ,…

Министре Николовски решете ги цените за старт на тутунскиот откуп!

Анекс договори со повисоки цени за актуелната тутунска реколта бараат производителите, а министерството најавува дека се’ е подготвено за почеток на откупот. Сојузот на земјоделски здруженија (официјалниот претставник на тутунарите)…

Во Прилеп нема проблем, а се’ е проблем (60)

Пишува Зоран Момироски МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ СЕ КРЕНА НА НОЗЕ ОТКАКО РОДИЛКА ОД ПРИЛЕП ПРЕКУ ФБ СТАТУС ОБЕЛОДЕНИ ДЕКА БЕБЕТО РОДЕНО ВО ПРИЛЕПСКАТА БОЛНИЦА ПОЧИНАЛО ВО СКОПЈЕ НА КОЛИНИКАТА ЗА ДЕТСКИ БОЛЕСТИ ВО СКОПЈЕ. ОФОРМЕН Е И ПРЕДМЕТ…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: