ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мирен протестен марш во Прилеп против договорот со Грција

629

 

https://www.facebook.com/radiopela/videos/407164619761668/

Како што беше најавено преку социјалните мрежи, вечерва во центарот на Прилеп се одржа мирен протестен марш кој што започна од 20 часот пред камената бина, а продолжи до кружниот тек Карпалак. Повеќе стотини прилепчани во центарот на Прилеп недвосмислено го кажаа своето НЕ против договорот со Грција, и Не за промена на уставното име на Република Македонија. Во центарот на Прилеп евидентно беше големо присуство на полицијата пред, за време и по одржувањето на протестот, кој помина мирно и без ниту еден инцидент. Прилепчани порачаа дека нема да дозволат смена на уставното име Македонија и дека ќе го бојкотираат најавениот референдум.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе