ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

23 Октомври

Прилеп го одбележа празникот 23-ти Октомври

Со положување на цвеќе пред спомениците на македонските идеолози и великани, Ѓорче Петров и Пере Тошев, во центарот на Прилеп, делегагици од локалната самоуправа и  политичките партии положија свежо цвеќе и се поклонија пред спомен…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе