ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

ансамбл

(ФОТО)Симболот на Македонија, Ансамблот „Танец“ ,настапува во Прилеп

Ансамблот „Танец“, под мотото „Остани во чекор – со минатото, сегашноста и иднината“, на 4 - ти јули  2019 ( четврток)  од 20.00 часот ќе настапи на сцената на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп. Настапот е дел од…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе