ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Emil Dimoski

Минијаторни куќи за (Не)заборав на Емил Димоски

Прилепчанец, ракотворецот Емил Димоски со природни материјали изработува минијатурни копии од стари македонски куќи и така ги чува од заборав. Некој се сместени во грне или лејка, а други се поставени во вид на 3 Д поставка со фотографија и…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе