СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template
Ознака

Emil Dimoski

Минијаторни куќи за (Не)заборав на Емил Димоски

Прилепчанец, ракотворецот Емил Димоски со природни материјали изработува минијатурни копии од стари македонски куќи и така ги чува од заборав. Некој се сместени во грне или лејка, а други се поставени во вид на 3 Д поставка со фотографија и…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе