ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

гајди

Утре гајдата и тапанот ќе ечат на Рудина во Долнени

На камената бина на плоштадот Александрија вечерва започнува 44-тиот по ред, Фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“. Утре,од 18,ч. гајдата и тапанот ќе се слушнат на Рудина во Долнени,каде е и центарот на Фестивалот. За…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе