ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

граната

Пронајдена граната во нива во Бучин

При орање нива жител од селото Бучин, во атарот на селото, пронашол не испукана артилериска граната од 75 мм,која датирала  од Првата светска војна. Според полицискиот извештај, настанот бил пријавен, вчера во 17.50 часот, во Секторот за…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе