ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

хорско пеење

110 години од смртта на Атанас Бадев

Утре се навршуваат 110 години од смрта на Атанас Бадев Koj e Атанас Бадев?!Зошто е важен во македонската музика! Атанас Бадев е  првиот професионално школуван македонски композитори и основоположник на хорското пеење во Македонија. Роден…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе