ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

изложба

15 дела „Прогрес“ од уметникот Методија Јорданоски

Ќе бидат изложени 15 дела. Изложбата е поддржана од Министерството за култура.Јорданоски вели дека отсекогаш ја поврзувал уметноста со егзистенцијализмот, со филозофијата, а особено особено внимание му привлекувале минимализмот како

Изложба на дела од Атанас Ристески – Пембе

Утре ,вторник, од 19.30 ч. во ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“- Прилеп љубителите на ликовната уметност ќе имаат можност да ја погледнат изложба на делата од Прилепчанецот, Атанас Ристески - Пембе. Уметникот ќе се претстави со дел од…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе