ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

ЈКП ВиК

За дa не замрзнат цевките се троши вода како да е лето

Екстремно ниските температури кои деновиве го зафатија Прилеп , ја зголеми дневната потрошувачка на вода за 100/120 л/с, па ЈКП Водовод и Канализација апелира граѓаните порационално да ја трошат водата и да не ги остваат деноноќно чешмите…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе