ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

локалитет маркови кули

Како ќе се заштити комплексот „Маркови Кули?

Во наредните 10 години со комплексот „Маркови кули“ како заштитено природно и културно продрачје кое се наоѓа на привремената листа на заштита на УНЕСКО,  ќе управува Инситутот за старословенска култура Прилеп.  Локалитето Маркови кули кој…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе