ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

МТФ „Војдан Чернодрински“

МТФ „Војдан Чернодрински“ ќе се одржи од 7 до 15 јуни.

Прилеп се подготвува  за почетокот на  МТФ „Војдан Чернодрински“. Во официјална конкуренција на годинашниот фестивал ќе бидат осум претстави: претставата на МНТ „Магбет“ во режија на Нела Витошевиќ , „Странци“ во режија на Нела…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе