СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template
Ознака

nevreme

Земјоделците од прилепско добиваат дел од помошта за штетата од јулското невреме

Земјоделците од прилепско чии што посеви и насади претрпеа штети од јулското невреме, од денеска на своите сметки ќе добијат дел од помошта од Општина Прилеп. Од Буџетот на Општината се оддвоија околу 100.000 евра за исплата на 3% од…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе