ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

овошје

Се укинува забранат-од денеска македонското коскесто овошје ќе патува на рускиот пазар

Од денес официјално се укинува забраната од Русија за увоз на македонското коскесто овошје. Ова значи дека македонските производители повторно ќе можат да извезуваат цреши, вишни, сливи, кајсии, праски и нектаринки во Руската…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе