ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

пожар крушево

Сеуште е под „будно око“ шумскиот пожар кај манастирот Св. Преображение

Вака, по пожарот  изгледа дел од опожарената крушевска планина, Бушева Планина, богата со густа борова и дабова шума, која, под претпоставка, од невнимание на човечки фактор, е оставена во црнило и саѓи! Во опасност , синоќа беше ставен и …

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе