ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Седница на Совет

Седница на Совет – повисоки плати за комуналците, за помошниот персонал во старски дом, нови…

Советниците  на Советот на Општина Прилеп на денешната 33 седница  го усвоија Извештајот за извршување на општинскиот буџет за третиот квартал од 2019 година и едногласно ја изгласаа  Одлуката со која фекалната канализација со системот за…

Општина Прилеп ќе штеди енергија .Советниците едногласно, „да“ за програма за енергетска ефикасност

„Важна компонента за Oпштината е енергетската ефикасност.  Досег не располагавме со програма затоа ги ставивме на дневен ред, програмата за енергетска ефикасност, која што е со опфат од 2018 до 2020 и акицониот план, кој треба да се…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе