ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Светски ден на книгата

Многу книги малку читачи – Со цвет и книга одбележан Светскиот ден на книгата- Прилеп

Ден за нова книги,  нов наслов и нови приказни, денеска 23, април , е Светски ден на книгата.Цивилизацијата ,велат , се мери по книгите, не по пирамидите, војните или фудбалот. Но денес ,мора да признаме има толку многу книги , а толку…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе