ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Трескавец

(ФОТО) Сите патишта водат кон Трескавец по повод празникот “Успение на Пресвета Богородица“

Во манастирот Трескавец, денеска, голем број на верници, пеш по карпестиот планини предел кој го поврзува Прилеп со Трескавец, со автомобили, велосипеди, мотори, моторцикли, по асфалтираниот пат, изграден пред

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе