ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

тутун дожд

Како обилните дождови ќе се одразат врз земјоделството?

Поројниот дожд, кој што во прилепска Пелагонија, во изминативе 24 часа достигна и до 50 тина литри на метар квадратен, споредбено по сектори најповолно ќе се одрази врз поледелството. За одгледувачите на житни култури, бидејќи жетвата…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе