ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

ученици

(Галерија) Средношколци со знаења и вештини од земјоделието се натпреваруваат, кој знае повеќе

СОУ „Орде Чопела„-Прилеп , е домаќин на едно невообичаено и  интересно натпреварување во областа на земјоделијето. Се одржува 49 –от државен натпревар за ученици од училиштата со земјоделско - ветеринарна и шумарска струка, од Македонија.…

Во прилепските средни училишта слободни места за упис има за 1.500 ученици

Министерството за образование и наука го објави Конкурсот за запишување ученици во средно образование во учебната 2019/2020 година. Првото пријавување ќе биде на 17 и 18 јуни,.Резултатите од запишувањето и слободните места ќе бидат…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе