ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

земјотрес

Утрово нов земјотрес почуствуваа жителите на Битола-Прилеп

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрво (02.12.2019) регистрирше земјотрес, чиј епицентар потекнува од соседна Република Албанија, на растојание 160km југозападно од Скопје. Земјотресот се случи во…

Земјотресот предизвика паника кај Прилепчани

                   Земјотрес со магнитуда од 5,6 во 16.04 минути е почуствуван и во Македонија. Земјотресот се случи во Јадранското море во близина на албанскиот град Драч ,oдносно 9 км од градот Шијак…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе