ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

жрк деспина

Деспина супериорна против Шампион

Ракометарките на Деспина, во 10 коло од Супер женската ракометна лига, одиграа уште еден добар натпревар на домашен терен и обезбедија три нови бода,  против екипата на Шампион – Скопје, со победа 26:18. Прилепчанки тргнаа одлично во

Победа на ЖРК Деспина над ЖРК Спартак

Во второто коло на Супер женската ракометна игра, вечерва (20.09 2020), ЖРК Деспина - Прилеп извлече победа над ЖРК Спратак од Скопје (21:18), и со 6 освоени бода се наоѓа на горниот дел од табелата. Натпреварот започна со неколку

Победа на женските екипи “Деспина“- ракомет и фудбал

ЖФК Драгон -ЖФК Деспина Прилеп 1:3(1:1)ја понесе победа во дербито против шампионот Драгон.Тоа беше одличен дерби натпревар во кој што домашната екипа поведе на самиот почеток во 2 мин. од мечот.Но, примениот гол како да беше мотив за …

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе