ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

февруари 2018

Рускиот амбасадор : за посетата на Прилеп, за името, сoработката со Македонија, за стипендирање на…

Минути со Амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија,Олег ШЧЕРБАК: МОСКВА Москва е најголемиот светски град, со население од 12 милиони луѓе, кој секоја година е посетен од страна на  20 милиони туристи. Тој е град што…

Пријавете бездомници, да ги спасиме од студот

Доколку забележите бездомно лице, според препораките на Министерството за труд и социјална политика, пријавете во центрите за социјална работа и Црвен крст. Дежурните тимови ќе ги згрижат и сместат бездомниците во пунктот во Момин поток -…

„Москва денес“ во Прилеп

https://youtu.be/VY3MV3oHQeQ Во ликовниот салон на ЦК„Марко Цепенков“ во Прилеп вечерва во присуство на амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија Олег Шчербак, рускиот аташе за култура, како и градоначалникот на Прилеп…

Работниците од Еурокомпозит продолжуваат со блокади и протести

По неколкудневни договори во кругот на вработените од компанијата, мнозинството работници одлучи да не ги прифатат условите понудени од вицепремиерот Кочо Анѓушев на последната средба остварена во петокот, минатата недела. - Вработените…

28-ми ФЕВРУАРИ, МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА РЕТКИ БОЛЕСТИ – ПОКАЖИ ЈА СВОЈАТА РЕТКОСТ, ПОКАЖИ ДЕКА СЕ…

Преку една од многубројните своерачно напишани пароли „Ретки се, но не се само. Им подаваме рака!„ учениците од СОУ,,Ѓорче Петров ,, - Прилеп во пресрет на,утршениот, светскиот ден на лицата со ретки болести, се вклучија во глобалниот повик…

Ќе имаат ли Прилепчани повисоки сметки за вода идниот месец?!

Преку терминологијата  „тарифа за утврдување на цената на водените услуги(вода за пиење и отпадни води)“  власта на редовната 9 –та седница на Советот на Општина Прилеп настоуваше да објасни дека нема повисоки сметки за вода ниту покачување…

Во целосен прекин сообраќајот од Крушево кон Прилеп и кон Демир Хисар

Обилните врнежи од снег попладнево предизвикуваат проблеми во одвивањето на сообраќајот особено на повисоките места. Крушево, речиси е отсечено од светот. Како што соопшти АМСМ врнежите од снег ги парализираа патните правци Крушево-Прилеп и…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: