ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

септември 2018

Нега на кожата во есен

Уредува Јасмина Трајкоска, фармацевт И посакавме добредојде на есента,а со раскошот од бои ни доаѓа и посвежиот воздух.Со малку труд и посветеност и во текот на есента ќе ја одрижиме кожата мека и здрава,а косата сјајна и полна со…

Каква е излезноста на референдумот во Пелагонија?

До 18 и 30 часот на денешниот референдум на гласање излегле 34,09 проценти од обработени околу 85 проценти од податоците, од запишаните гласачи во Избирачкиот список и своето право на глас го оствариле 519.435 гласачи. Каква е…

Во Пелагонија: Крушево со највисока излезност, Могила со најниска

До 13 часот на денешниот референдум на гласање излегле 261.473 гласачи или 16 отсто од вкупно запишаните гласачи во Избирачкиот список и своето право на глас го оствариле 261.473 гласачи. Според податацоите со кои располага ДИК, распонот…

Семоќниот ЃУМБИР

Уредува Јасмина Трајкоска, фармацевт Стара индиска поговорка вели „се’што е добро може да се најде во ѓумбирот”. Денес ѓумбирот ни е и повеќе од достапен, а нам ни останува да ја искористиме неговата магија како храна и лек,независно…

Вера, Нада и Љубов -празник посветен на жените и нивните ќерки

На 30 септември е денот кога се празнува споменот на познатата Римјанка Софија која своите ќерки ги воспитала да имаат вера во себеси и во Бога, да имаат надеж во неговата добрина и љубов кон ближните и кон Севишниот. Христијанството тврди…

Mладите вардарци славеа против Прилеп со 1 гол предност

Со 29-28 РК Вардар Јуниор на домашен терен го победи составот на Прилеп. Ракометарите на Прилеп беа поубедливи на стартот со водство од 0-3, а во продолжение вардарци се консолидираа и на одмор обезбедија минимална предност од 13-12. Во…

ДИК: 36,56% излезност во дијаспората, а 64,69% во казнено поправните установи

За референдумот, своето гласачко право денеска го остварија 1.558 затвореници кои претходно се пријавиле. Освен затворениците, денеска гласаа и болните, но и дијаспората. Вкупно 985 македонски иселеници или 36,56 отсто до 17 часот излегле…

Победа минимално поразена во Штип од Вардар (0:1)

Македонското дерби на новиот „домашен“ терен во Штип на Победа против Вардар, не и донесе среќа. Во осмото коло Победа совладана од добриот Вардар со минимални 0:1, полувреме 0 : 0. Во безидејна игра која особено беше карактеристична во…

Фактор бенд од Битола – секогаш актуелни

Фактор бенд гости во емисијата „Музички филиграни“, расположени за разговор како и секогаш, мајстори на својата професија несомнено. Тоа беше дружење за паметење со Дарко и Горан. Во продолжение проследете ја во целост емисијата „Музички…

Како до диплома призната во странство?(АУДИО)

Академија Кармен Ексклузив и годинава во соработка со Министерството за образование и наука и ЈУ Центар за возрасни, обезбеди верифицирани наставни програми: – Фризер за жени и мажи – Шминкер Што добивате со дипломата од Академија…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: