ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Трета година по ред “ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД” во сите општини во Македонија (ФОТО)

Трета година по ред Општина Прилеп заедно со ЈКП Комуналец - Прилеп  се приклучија кон еколошката акција „ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД“ која што се случува во сите општини во Република Македонија.Успешно беше исчистен просторот околу Вештачкото…

Победа : Многу комбинации, но триумфот е најважен (ФОТО)

Црвено белите сами одлучуваат за опстанокот во втората македонска фудбалска лига.Противникот е новиот прволигаш Беса и само триумф значи второлигашко друштво во новата натпреварувачка сезона.Прилепчани имаат 28 бода на табелата и се во…

Традиција : Незаборавна прослава на прилепските матуранти во центарот на градот (ВИДЕО +ФОТО)

Заврши средношколскиот живот за прилепските матуранти , генерација 2023/2024.Сега секако дека следуваат денови за прослава и честитки за успешно завршеното средно образование.Како и секогаш , во центарот на градот се прославува со многу…

Меч за светски првак меѓу екс играчите на ШК Прилеп и ШК Алкалоид: ГУКЕШ – ДИНГ (ФОТО +ВИДЕО)

Да не ве чуди многу , овие двајца шахисти кои се во врвот на светската шаховска елита ќе се пресметаат меѓу себе.И Гукеш и Динг играа во изминативе години и во македонските шаховски клубови претставувајќи ги ШК Прилеп (Гукеш) и ШК Алкалоид…

Запејте со група Алтернатор – Еснафски музички колаж за незаборавни спомени (ВИДЕО +ФОТО)

Запејте со група Алтернатор е несекојдневна музичка комилација во која пред се преовладува музиката но и дружењето слушајќи ги "Немој Ратке" "Ратка"  "Сакам да ти влезам во срцето" -"Наздрави за љубов"  "Ако бевме заедно"   "Жал за Деспина"…

Супер издание на прилепските боксери во првото коло од првата и младинската бокс лига на Македонија…

Почетокот на првата и на младинската боксерска лига на Македонија , за прилепските боксери се претвори во одлично издание.Во Скопје беа видени 13 борби во сите конкуренции. Од Боксерскиот Клуб "АС" од Прилеп пријавени беа четири боксери.…

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ИЛИ НЕ’ – Победа ги загуби бодовите против Кожув (ФОТО)

Без втора гарнетура на дресови но со гол во мрежата на Победа , Кожув ги однесе бодовите од Прилеп.Единствениот погодок љубителите на фудбалот на градски го видоа во второто полувреме, за жал во мрежата на своите пулени.За играта , Победа…

И викендов суперлигашки ракомет – Прилеп домаќин на Голден Арт (ФОТО + ВИДЕО )

Ракометарите на Прилеп на гостувањето кај Скопје без проблеми дојдоа до триумф, кој беше изразен со 11 гола разлика, 32:21.Сега нов предзвик е добро познатиот противник Голден Арт а дуелот е закажан за во НЕДЕЛА со почеток во 15 часот.Ова…

ЗАЕДНО ЗА ПОБЕДА : Прилепчани ајде сите на градски за Победа , за својот клуб , за своите црвено…

Нема дилема , поддршката е повеќе од потребна.Црвено белите во Сабота од 15 часот играат дуел кој е можеби и клучен сезонава на домашен терен против Кожув.По одличната партија во Радовиш и ремито (1:1 ) кај Детонит се очекува…

Победа на Матеј Чатлески за прв триумф во професионалниот бокс (ВИДЕО + ФОТО)

На 06 април во Скадар, Р.Албанија се одржа професионална боксерка ревија организирана од промотерот Нелсон Хиса. На овој настан учествуваа двајца наши боксери од Македонија. Во борба од 4 рунди во лесно тешка категорија 17 годишниот Матеј…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе