ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

11-ти Октомври

77 години слобода, Прилеп се подготува за одбележувањето – Заев во Прилеп по повод празникот

Прилеп е подготвен за одбележувањето на 11-ти Октомври,  денот кога започна НОБ на Македонскиот народ против фашистичкиот окупатор. Востанието против фашизмот во Македонија се смета нападот кој Прилепскиот партизански одред „Гоце Делчев“ го…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе