ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Избори

Носителот на кандидатската листа за советници на Прилеп од Левица на распит во полиција

„Во Полициска станица Прилеп денеска повикан е И.Ј. (32) од Прилеп врз основа на член 13 од Законот за прекршоци против јавен ред и мир, соопшти МВР. Тој е повикан поради омалoважување државен орган, односно омаловажување или навредување…

Потврдено! Само една жена, носител на листа, останати сите мажи, вклучително и кандидатите за…

Потврдени се сите кандидатури за градоначалник и листи на советници кои беа поднесени до Општинската изборна комисија (ОИК) во Прилеп . На престојните локални избори во Прилеп ќе се тркаат петмина кандидати за градоначалник . За пополнување…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе