ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

комуналец

Прилеп од ЕУ доби ново возило за собирање и транспорт на рециклирачки отпад

ЈКП „Комуналец“ – Прилеп набави ново комунално возило кое ќе го олесни собирањето и транспортот на сите видови на рециклирачки материјали од домаќинствата.Возилото е набавено со финансиска помош на ЕУ, и е со капацитет од 7+1 м3,…

Комуналец чисти дива депонија за изградба на детски парк, се тампонираат улици…

Парк по иницијатива на граѓанин! Комуналците од денeска ја чистат дивата депонија на ул,, Александар Македонски,, на крајот од егејските згради. Иако овој простор се најдува на главната артерија за влез во градов, несовесни граѓани…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе