ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

пари

Македонците во просек заработуваат по 3,2 евра од час, речиси колку што зароаботувале пред 4 години.…

Македонските работници лани заработувале во просек по 3,2 евра на час, што е минимум три пати помалку од развиените европски земји, каде саатот се плаќа и по десетина евра. Но, ова е бруто-заработувачката која ја вади државната статистика,…

Македонците имаат најниска просечна плата од останатите од регионот

Највисоката просечна плата во регионот за мај оваа година е исплатена во Словенија и изнесува 1.113,88 евра, додека најниската во Македонија и изнесува 413,67 евра. Со просечна плата од 413 евра, примањата на Македонците се непропорционални…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе