ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Победа 1960

НА КЛУПАТА НА ПОБЕДА ПРЕД 60 ГОДИНИ СЕДНАЛ СЛАВНИОТ МОША МАРЈАНОВИЌ!

Верувале или не, легендарниот Благоје Марјановиќ – Моша, да, оној Моша од филмот “Монтевидео“, седнал на клупата на Победа пред 60 години. Од Торино и Катанија, правец во Прилеп, под “Маркови Кули“! Летото во 1960 година, значи пред 60…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе