ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

театар војдан чернодрински

По шест месечна пауза продолжуваат пробите во Народниот театар „Војдан Чернодрински“

По повеќе од 6 месечна пауза во театарот „Војдан Чернодрински“ продолжуваат пробите за претставата „Каменот“ кои беа прекинати заради пандемијата. Актерите работат според сите протоколи за заштита од корона вирусот. Режисерката Кристина

Вечерва започнува МТФ „Војдан Чернодрински„ со концерт на Влатко Стефаноски

Вечерва, во Центарот за култура „Марко Цепенков“, ќе биде подигната завесата на  54- то издание на  Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“. Фестивалот ќе биде отворен со претставата на Македонскиот народен театар – Скопје,…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе