СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template
Ознака

црква

(ФОТО)Со почит кон верата- Свечена божествена литургија во црквата „Св.Благовештение“

Патрониот празник во Прилеп, Св.Никола , започна онака како што доликува, со почит кон верата и посета на црковните храмови. На Свечена божествена литургија во црквата „Св.Благовештение“, со која чиноначалствуваше Поглаварот на…

Иконостасот во црквата “Св. Благовештение “ се распаѓа, а „тие“ водат битка за докажување кој повеќе…

По објава на медиумите и изјавата на Митрополитот Преспанско Пелагониски, Петар дека иконостасот во црквата Св. Благовештение се распаѓа и дека државата, општеството и нацијата немаа слух за тоа, црквата „Св Блаогвештение„ изградена 1838…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе