ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Годишни архиви

2017

Колку се вложува во ракометот – водечкиот спорт во Македонија?

Клупските и репрезентативните ракометни успеси се магнет за стотици деца кои сонуваат да станат идните Лазаров, Манасков, Миркуловски. Но во ракометните школи нема доволно тренери, а клубовите играат во сали по физичко. Колкав треба да…

„И јас сум Дедо Мраз“ пристигна во Прилеп

Во Прилеп пристигна хуманитарниот караван „И јас сум Дедо Мраз“ од здружението „Проект среќа“. Покровител на акцијата е компанијата „Comfy Angel“. Овој проект досега направи рекорди во колективното донирање и хуманост, особено со оглед на…

(фото) Екипата на „Марфил“ е победник на светиниколскиот турнир во мал фудбал

Екипата на „Марфил“ е победник на светиниколскиот турнир во мал фудбал кој изминативе 16 денови се одржуваше во Прилеп. „Марфил“ во вечерашното финале со 1 : 0 ја победи екипата на „Зоки 2006“ од Куманово,Исот така, Драган Петровиќ Од…

Фондот за иновации и технолошки развој ги предизвикува и наградува младите истражувачи од Пелагонија

Фондот за иновации и технолошки развој, објави јавен повик насловен како „Предизвик за млади истражувачи“ – до сите основци и средношколци во Пелагонискиот плански регион. Проектот, кој денеска беше промовиран во големата сала на Општина…

За прв пат „Клетници“ во прилепскиот театар

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“е подготвен за премиерата на претставата „Клетници“ според делото на Виктор Иго, во режија на Мартин Кочовски која во петок премиерно ќе се изведе. Ова е комплексен проект во кој што е вклучен…

Comfy Angel дел од проектот Среќа #ијассумдедомраз#

       Comfy Angel како општествено одговорна компанија несебично го поддржа проектот #ијассумдедомраз од „Проект Среќа“ ,од познатата фол пејачка, Кристина Арнаудова .По тој повод вработените на компанијата партиципираат во обезбедување на…

Прилеп го донесе буџетот на Општината за 2018 година без присуство на опозицијата- Како буџетото ќе…

Буџетото на општина Прилеп за 2018 година тежи 1.135.906.000,оо денари.Тој е помал од минатата година за 5% .  „Ние како одговорна локална самоуправа предвидидовме буџет врз основа на приходите кои ги имаме и кои планираме да ги…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе