ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

јануари 2018

Тофилоски се враќа на голот на Победа

Победа го потпиша најголемото засилување во преодниот рок, на мрежата за продолжение од сезоната ќе го има Дарко Тофилоски. Некогашниот младински репрезентативец има две титули со прилепскиот тим, во сезоните 2003/2004 и 2006/2007.…

(Галерија) Фудбалерите и спонзорот од „Златна рака“ донираа за Општата болница „Борка Талески“

Турнирот во мал фудбал по повод патронот на градот Прилеп „Свети Никола 2017“поради својот хуманитарен карактер пробуди и предизвика низа позитивни реакции меѓу спортистите и спонзорите - поддржувачи на спортот. Како што беше ветено - така…

Советот на општина Новаци ја одржа 5 тата седница-како ќе се распределуваат средствата од буџетот

Советниците во советот на општина Новаци денеска ја одржаа петтата седница. Разгледаа и усвоија околу 40 тина точки на дневен ред . Советниците донесоа неколку одлуки кои се однесуваат на финансиското работење на општина Новаци и тоа…

Радио Пела Ве наградува!

Мила ја доби наградата за најинвентивна и најдобра фотографија од ЕП во ракомет во наградната игра на facebook страната Radio Pela 96,8 FM. Шпанија е ракометен ЕП, a наш првак во избор на НАЈ фоторграфија од ЕП е од МИЛА. По тој повод…

Земјоделците незадоволни од работата на ресорното министерство за периодот од 2013 до 2016 г.

        Спроведеното истражување на невладината „Рурална коалиција“ даде поразителни резултати за квалитетот на услугите и транспарентноста на Министерството за земјоделство во периодот од 2013 до 2016 година. Од вкупниот број испитаници…

Мегленски се врати во Победа-ќе биде прв помошник на Бубања

Идниот претседател Небојша Стојковиќ и Спортскиот директор Јане Николоски на фудбалерите на Победа им го преставија новиот член на Стручниот штаб-Тони Мегленски. Мегленски по една година се враќа во клубот каде помина најголем дел од…

За пензионерите на Прилеп по два часа бесплатен Јавен градски превоз

Од денеска пензионерите во Прилеп (жени над 62 г. и мажи над 64 г.) ќе имаа бесплатен градски превоз во период од од 9,оо до 11,оо часот. Личната карта ќе биде нивниот билет.Тие нема потреба да вадат дополнителна документација за да го…

И Македонците во Малта одржаа мирен собир

Продолжија мирните протести на Македонците во светот како реакција на актуелните случувања во Македонија поврзани со преговорите со името, законот за јазиците, договорот со Република Бугарија итн. Денеска кон мировните демострации на…

Движењето „Ние сме Македонија“со протести во повеќе градови во светот

Во многу градови низ светот, Македонците под мотото „НИЕ СМЕ МАКЕДОНИЈА“ излегоа на протести. Викендов, протестите започнаа во Нов Зеланд и Израел, а продолжија и во повеќе европски градови и тоа во градот Асти - Италија, во Женева -…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: