ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

август 2018

Академија Кармен Ексклузив – диплома од најдобрите

Кога желбата и талентот ќе се спојат тогаш неминовно е задоволството во професијата. Но, мајсторот на својот занает потребно е и да го потврди своето знаење и умешност со соодветна диплома. Како до соодветен сертификат, кој ќе го гарантира…

Финансиска помош од Витаминка за 12 годишниот Марко Пејчиновски

За подобри резултати, Витаминка АД Прилеп, на 12 годишниот Марко Пејчиновски, кој го преплива Охридско езеро,му додлеува финансиска помош  Оваа донација следи по информациите за храбриот потег на Марко, кој и покрај инфаркт на долните…

Изгоре плевна со 600 бали тутун во с . Норово, крушевско. Материјалната штета проценeта на 15.000…

Изгоре плевна со 600 бали тутун во с . Норово, крушевско . Покрај тутунот во пожарот изгореле и седум кутии тутун, 25 вреќи жито, 200 бали сено и слама, а делумно биле зафатени со пожар трактор „ИМТ 542“, патничко моторно возило „Голф 2“ и…

Шеќеринска во Прилеп:„Членството во НАТО е наша придобивка!„

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денeска го посети Прилеп.Таа попладнево оствари средба и со граѓаните  пред Градскиот саат.На средбата со градоначалникот рече дека прсерспективата на Македонија е ЕУ и НАТО и дека членството во…

Штетата на земјоделците од невремето проценета на 18,5 милони денари

Советот на Општина Прилеп денска го разгледа збирниот извештај за проценетата штета од невремето на подрајчјето на Општина Прилеп, на   09 јули, 2018 год., каде главно, беше уништен тутунот. Според извештајот на општинската комисијата за…

Одлуката е тешка, но се работи за иднината, порача амбасадорот Бејли од Прилеп

Во посета на Општина Прилеп денеска е американскиот амбасадор Џес Бејли кој оствари средба со градоначалникот Илија Јованоски. По срдечниот прием од домаќинот Јованоски, Амбасадорот Бејли на средбата со новинарите упати порака до…

Знак на протест – #Сите сме сообраќај, да внимаваме !#

Вечерва, неформалната група #ПрилепНаТочак# Критичната Маса ја посветија  на трагично загинатите прилeпчани, кои животите го загубија на прилепските улици оваа година „Да не дозволиме ова да стане секојдневие, затоа да ги почитуваме…

Победа избори осминафинале во Купот

Победа се избори за пласман во осминафиналето од Купот на Македонија, по триумфот над Струга со резултат 2:1. Натпреварот беше одложен за денеска, а останатите мечеви се одиграа пред една недела. „Црвено белите“ до победата против силната…

„Училишта од 21 век“ меѓу кои и три прилепски

Пред почетокот на учебната година раздвижено и работно во ОУ „Блаже Конески“ Прилеп. Наставниот кадар од три прилепски училишта интензивно се подготвува за реализација на пилот проектот „Училишта од 21 век“ во кој се вклучени и ОУ „Кире…

Канатларци до март долгорочно ќе ги реши децениските маки со водоснабдувањето

Проблемите со водоснабдувањето и нивно надминување беше целта на денешната посета на директорот на ЈКП „Водовод и канализација“ Прилеп, Емил Јанески во селото Канатларци. Ова населено место има сопствен водоснабдителен систем, за чие што…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: