ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

јули 2021

АЏУЛЕСКИ Е НОВ ТРЕНЕР НА ДЕСПИНА

Во претстојното првенство женскиот фудбалски прволигаш Деспина ќе биде предвиден од нов тренер, Диме Аџулески. Станува збор за некогашен фудбалер, подоцна долгогодишен тренер во женскиот фудбал. Тој и досега беше асистент на Николче

УШТЕ ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ СЕ БОРИ ЗА МЕДАЛ ВО ТОКИО

Теквондистот Дејан Георгиевски може да не биде единствениот Македонец со освоен медал на Олимпијадата во Токио, бидејќи нашиот сонародник Влатко Андоновски е блиску до медал. Тој како селектор на Женската фудбалска репрезентација на САД се

РЕАКЦИЈА НА ОПОЗИЦИЈАТА:Иронично е од СДСМ да зборуваат за криминал

ОК на ВМРО ДПМНЕ со соопштение до медиумите упати реакција на говорот на ОО на СДСМ - Прилеп. „Наместо да излегуваат од СДСМ со смешни пресконференции, нека им се извинат на граѓаните за залудно потрошените 4 години од мандатот во

СООБРАЈЌАЈКА КАЈ ДОЛНЕНСКО с.СЕНОКОС -ТРОЈЦА ПОВРЕДНИ

Во с.Сенокос се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „тат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(26) од Прилеп-с.Бело Поле и патничко моторно возило „цитроен“ со прилепски регистарски ознаки, управувано

Ако дестинација Ви е Крушево – богата програмата за „10 дена Крушевска Република“

Крушево за 10 дена Илинден ќе понуди богата програма на поситителите. Манифестацијата за Илинден ќе започне во 18 часот, со настап на Никола Ристановски кој ќе го прочита Крушевскиот Манифест, по што ќе има точка Националниот ансамбал

Попоски: На виделина излезе безидејноста и очајот на најголемата опозициска партија

“Синоќа на истово ова место, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ одржаа партиски митинг, при што на виделина излезе безидејноста и очајот во кој се наоѓа најголемата опозициска партија“.- соопшти денеска Филип Попоски, портпарол на ОО СДСМ

Изложба на фотографии „Прилеп за време на НОБ“ и вритуелна прошетка по музејските поставки

Изложбата на 50 фотографии изготвени при реализацијата на проектот.„Прилеп – градот народен херој за време на НОБ“ , вечерва беше отворена во присуство на одреден број гости и посететели, (заради почитување на препораки за здравствена

Мицкоски: Изминатите 4 години го ставија Прилеп на дното од приоритетите на оваа Влада

Вечерва во Прилеп ВМРО ДПМНЕ одржа на трибина наречена „Промоција на политики – Македонија за сите луѓе” на која беше промовиран Др. Борче Јовчески - кандидатот за градоначалник од редовите на партијата за претстојните локални избори.

Гест за почит- Јованоски му пријде на Јовчески и му честита за кандидатурата за градоначалник

Иако, многумина “политичари” во Македонија не се склони кон чинот на честитање на своите политчки опоненти, ова не беше случај со градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, кој на денешната редовна Седница на Советот на Општина Прилеп му

Се зголемува буџетот на Општина Прилеп за 12,7%

Прилепските советници денеска ја одржаа редовната 59 седница на општинскиот Совет. Главното прашање за кое се дебатираше, беа измените и дополнувањата на буџетот на Општина Прилеп, како и изборот на командир на Полициска станица од општа

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе