ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

ТВ Пела

(Видео) Како живее Прилеп денес ?! Што е направено за подобар живот на граѓаните ?!

За инфраструктурнот уредување на Прилеп - Инфраструктурно секој град сака да биде направен најдобро шот може !Тоа важи и за Прилеп! Работата на локалната самоуправа секогаш треба да биде на највисоко ниво. Во таа насока, завршивме

Амазонки на фудбалскиот терен

Малкумина знаат дека женскиот фудбал своите зачетоци ги започна токму од Прилеп, интузијастички со голема храброст на неколку поединци, Надица Костадиновска, Блаже Филипоски, поддржани од Хари Хаџиристески, го формира ЖФК Победа. Се собраа

(ВИДЕО) Велески: Прилеп е водечки и единствен град во државта по волумен на рециклиран и селектиран…

-Општина Прилеп е водечки град во рециклирање, по волумен на рециклиран и селектиран опад, (хартија, картон, пластика...) и сето тоа благодарение на визијата на општина Прилеп одпорано. Тоа е иднината на комуналната хигиена во целост. И,

(Видео) Земјоделското земјиште е наше национално богатство и не смее да се продава

Распродажба или продажба на државно земјоделско земјиште, јавно и гласно говори Марина Тошеска, од тимот на ЛАГ Агро Лидер, за предизвиците и ризиците кој ги носи Предлог законот за продажба на земјоделско земјиште во државна сопственот.

Градоначалникот Христоски: Добрата патна инфраструктура најважна за развој на Крушево (ВИДЕО)

„Со буџет од само 100 илјади евра, но со помош од многу меѓународни и државни фондови го развиваме и градими Крушево и населените места„-вели во интервју за Радио Пела, градоначалникот на Оптшина Крушево,Томе Христоски, во емисијта

(Видео) За пандемијата Јованоски очекува брз колективен имунитет, а в петок, камен темелник за…

“40% од граѓаните на Прилеп го имаат прележано вирусот. Некои со тешка клиничка слика, некои со полесна, некои само со мали симптоми, некои се позитивни, а немаат некои позначитeлни знаци на болеста, така прилепчани го прележаа Ковид 19, и

(Видео) Знаат ли граѓаните кои одлуки ги носат советниците во Советот на Општина Прилеп?!

Која е улогата на советникот ? Moже ли Претседателот на Совет да го замени градоначалникот во негово одсуство? Како граѓаните да ги остварат своите права и да бидат „поприсутни“ во Советот на Општина Прилеп ?! Како одлуките од Советот да

(Видео) Очното одделение во можен нов ковид центар, а модуларната болница идната недела во функција

Во моментот, во прилепската болница има 104 хоспитализирани лица болни од Ковид 19, а 84 се на кислородна поддршка. Покрај Инфективното одделение, во болницата, како ковид центар се адаптирани и одделенијата за уво, нос и грло и интерното

(Видео) И, нема друго чаре со короната- средношколското театарче со комична престава он лајн

 Насловена „Корона тајмс”, средношколците од драмската секција „Слободно театарче„ при СОУ Ѓорче Петров - Прилеп , си ја изведоа хумористичната тетарската претава онлај. Предизвика голем интерес, но и насмевки и радост кај оние кои ја

Внимателно со кого комуницирате онлајн

Пандемијата донесе нови правила на живот. Интернетот е сè поприсутен во нашиот живот. Но, за помалку вештите за онлајн комуникација тоа носи ризик да бидат мета на предатори. ИТ инженерите упатуваат на поголема свесност со кого

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе