ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

победа

Победа пред предизвик- одново да гради екипа!

Испаѓањето од ПМФЛ за прилепска Победа претставува голем удар. Клубот уште не знае како, и со кои фудбалери ќе се натпреварува во ВМФЛ-Исток. Младите таленти на прилепскиот фудбал Спиркоски и Трајкоски си заминаа во Македонија Ѓорче…

Победа на тест за опстанок со Вардар

Натпреварот во Охрид започнува денеска, во 15:30 часот. На стадионот „Билјанини извори“ во Охрид, во 26. коло од ПМФЛ, домаќин е Победа , а противник е македонскиот вицепрвак Вардар. Иако, Победа е во незавидна положба ,со оглед на тоа…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе