ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Совет на општина Прилеп

За заштита на своите граѓани, Прилеп донесе и локални мерки за превенција од COVID-19

Одговорно, крајно дисциплинирано и совесно, поради ситуацијата со коронавирусот во која се најде земјата и светотот,  Општина Прилеп на денешната седница на Советот на Општина Прилеп,  и покрај обемниот дневен ред, на прво место го постави…

Прилеп во 2020 со најголем буџет досета !

Буџетот на Општина Прилеп, за 2020 година изнесува 1.538.035.000,00 денари и е за 11% поголем во однос на буџетот за претходната година. Буџетските пари најмногу ќе се трошат за изградба и реконструкции на улиции локални патишта , а од…

Зошто дојде до промена на статутот на Општина Прилеп?!

Првата точка на дневен ред на на 26 -та Седница на Советот на Општина Прилеп, Предлог-Одлуката за изменување и дополнување на статутот на Општина Прилеп,  стана веднаш „камен на сопнување„ меѓу власта и опозицијата . Со оваа одлука се…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе