ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

градоначалник

Прилеп во 2020 со најголем буџет досета !

Буџетот на Општина Прилеп, за 2020 година изнесува 1.538.035.000,00 денари и е за 11% поголем во однос на буџетот за претходната година. Буџетските пари најмногу ќе се трошат за изградба и реконструкции на улиции локални патишта , а од…

Во Прилеп ќе се гради затворен спортски базен

Затворен спортски базен, е едeн од капиталните проекти, зацртан за реализација во двегодишната развојна програма на Општина Прилеп, за период 2020/2021 год. Спортско - рекреативниот базен е предвиден да се гради во нас. „Точила„,  во период…

Градоначалникот Јованоски:„Во роднинска врска сум со луѓето што градат. Но, без разлика, тоа ќе биде…

Вчера, повторно, опозицијата го повика градоначалникот на Прилеп  Илија Јованоски, да одговори  „кој и што гради во градскиот пазар и дали пред очите на сите граѓани тука ќе никне хотелско сместување? Дали изградба на ваков објект е…

Во Крушево се’ повеќе гости – Интервју со градоначалникот на Крушево, Томе Христоски

Крушево забележува тренд на зголемен број посетители. Но,што нуди Крушево за туристите? Зошто туристите би го посетиле овој град сместен во падините на Бушева планина? Кои интересни содржини може да ги очекуваат посетителите ова лето?…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе