ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

teatar

Во Крушево театар „еден маж и повќе жени“

Дека Крушево целосно се враќа со туристичка и културна понуда е доказ рестартот на театарските претстави, предводени од талентираните крушевски актери. В петок, во 19 и 30 часот, во оспособената сала за театар и кино, во горната училишна

Прилепскиот музеј и театар сега пристапни и за лицата со попреченост

ЈУ Завод и Музеј Прилеп и Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ направија културата да биде достапна и до лицата со попреченост.  И, едната и другата институција, поставија пристапна рампа за поголема достапност на лица со…

Театарот „Војдан Черндорински“ на фестивал во Никшиќ

 Театарот „Војдан Чернодрински“ со претставата „ Љубовни пози на историјата (,,Figurae, veneris, historiae“ ) од Горан Стефановски, во режија на Наташа Поплавска,  ќе учествува на 15 издание на Меѓународниот фестивал на глумци што од…

„Клетници“ од прилепскиот театар, најдобра претстава на 53. МТФ „Војдан Чернодрински“

Претставата „Клетници“ на прилепскиот народен театар е најдобрата претстава во целина на годинашниов 53. МТФ „Војдан Чернодрински“, соопшти фестивалското жири на денешната прес-конференција. Воедно, претставата „Клетници“ од Виктор Иго во…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе