ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

март 2020

Два пункта за тестирање на Ковид 19 во Прилеп

Здравствен дом Прилеп согласно препораките од Министерството за здравство веќе спроведе неколку постапки за справување со пандемијата со Ковид 19, а наредниве денови се очекуваат и новини во работата на медициските тимови од оваа…

Прилеп: Регистриран уште еден нов случај на заразен од Ковид 19

Во изминатите 24 часа се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во земјата. Од нив 1 е од Прилеп, со што вкупниот број на регистрирани случаи во Прилеп изнесува 9. Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 во земјата…

Се дезинфицира секој автомобил за влез во Прилеп, прилепските улици…

На влезовите од Прилеп во  функција се ставени автоматски апарати за дезинфекција на возилата кои влегуваат во Прилеп. Автоматските прскалки кои се поставени на сите 4 влезови во градот, користат специјално дезинфекционо средство и работат…

Прилеп: Tел.број за матичните стоматолози да најават пациенти во ИСП

Приватните стоматолошки ординации нема да работат, односно периодов се ставаат во мирување, а ќе се активираат како ресурси во системот доколку има потреба. Министерството за здравство ги задолжи здравствените домови во целата држава да…

Новозаболени две возрасни лица од Прилеп на 73 год. и 74 год.

Денес , 28.03.2020 год. во Прилеп имаме потврдено уште два нови случаи на COVID 19, што значи вкупно 8 лица.  Станува збор за лица од машки и женски пол, на возраст од 73год. и 74 год. „И двајцата биле во контакт со првите два…

Уште 2 случаи со Ковид 19 регистрирани во Прилеп

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (9), Куманово (3), Струга (3), Тетово (2), Дебар (2), Прилеп (2), Битола (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со…

Соопштение од денешниот состанок на Општинскиот штаб за управување со кризи

Општинскиот штаб за управување со кризи донесе одлука, сите оперативни планови на локалните и државните институции на територијата на општина Прилеп, да бидат преточени во соодветни процедури за работа во услови на евентуална прогресија на…

Поставени „речни корита“ со течност за дезинфекција на сите возила од другите градови во Прилеп

Во деновите од викендот повторно ќе бидат дезинфицирани главните и споредните улици, а на влезовите во градот ќе бидат поставени таканаречени „речни корита“, со течност за дезинфекција на сите возила кои од другите градови доаѓаат во Прилеп…

Девет годишно дете и неговата мајка се дел од заболените 6 лица во Прилеп

Досега во Прилеп има шест потврдени случаеви на Ковид 19. “Од вкупно земените 20 брисеви , во текот на вчерашниот ден, 16 се негативни, а  4 се позитивни на коронавирусот.  Од нив едно е дете на 9-вет годишна возраст, две се женски…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: