ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

ноември 2020

Стручно и посветено за безбедноста во сообраќајот – Авто Контрол, овластена техничка служба…

Менаџерскиот тим од компанијата, на чело се сопружниците Љупчо и Даниела Перканоски ја носат одговорноста на екипата од 28 вработени - посветено ангажирани за комплексниот механизам беспрекорно да функционира. Даниела Перканоска

Работниците на Еурокомпозит повторно на протести

Поранешните вработени на прилепски „Еурокомпозит” денеска го блокираа патниот правец Прилеп-Плетвар на излезот од градот и протестираа, револтирани зашто официјално им било кажано дека за исплата на заостанатите придонеси нема предвидена

(ВИДЕО) ФК Младост испишува историја, мештаните го поддржуваат клубот за да опстои традицијата

Кога се негува традицијата, на радоста и нема крај , кога се продолжува фудбалската хармонија која со години претставувала предизвик на мештаните на Кривогаштани , да се носи дресот на локалниот фудбалски клуб , тогаш задоволството е

Деспина супериорна против Шампион

Ракометарките на Деспина, во 10 коло од Супер женската ракометна лига, одиграа уште еден добар натпревар на домашен терен и обезбедија три нови бода,  против екипата на Шампион – Скопје, со победа 26:18. Прилепчанки тргнаа одлично во

Прилеп повторно во врвот според новозаразени, тројца починаа од последици со Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.127 тестирања, а регистрирани се 1.022 нови случаи на Ковид-19. Најмногу во Скопје-463, додека Прилеп е втор со 68 ново дијагностицирани со корона вирус.

Прилеп сеуште во „црвена зона“, но нема построги рестриктивни мерки

Иако Прилеп спаѓа во градовите каде се бележи благ пораст на зачестеноста од Ковид новозаразени лица, заедно со третина од земјава, Владата не планира воведување на построги мерки во справувањето со епидемијата. Менаџерскиот тим на

Опозициската ВМРО – ДПМНЕ, вечерва протестираше во Прилеп

Во колона со автомобили, трактори, граѓани со транспаренти, во центарот на градот, во организација на опозициската ВМРО ДПМНЕ, вечерва упатија порака за заштита на црвените линии за одбрана на македонскиот идентитет. „Не

Карантин нема, волонтерите од Спасителната служба Златоврв се вклучија во акција

За Прилеп нема посебни рестриктивни мерки, барем според денешните најави на министерот Венко Филипче и констатацијата дека врвот на епидемијата е веќе достигнат. Но, локално, на терен започнаа активностите на волонтерите. Имено, 30 тина

Спортски клуб со големо срце, ЏК Сеишин со уште една донација за прилепската болница

Џудо Клубот Сеишин Прилеп денес повторно учествуваше во хуманитарна акција за Општата болница „Борка Талески“ Прилеп. Станува збор за скромна донација во рамките на нивните можности но, прекупотребна за пациентите и за медицинскиот

Крушево продолжува со активности за превенција од Ковид, поделени заштитни маски

Заштитни медицински маски обезбедени преку донација од Република Турција денеска беа поделени во Крушево. За тоа се погрижија вработените во Општината кои поделија 300 маски на случајни минувачи во центарот на Крушево. Ризична група која

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: