ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушево продолжува со активности за превенција од Ковид, поделени заштитни маски

459

Заштитни медицински маски обезбедени преку донација од Република Турција денеска беа поделени во Крушево. За тоа се погрижија вработените во Општината кои поделија 300 маски на случајни минувачи во центарот на Крушево. Ризична група која има потреба од дополнителна заштита се повозрасните граѓани.

„ Пензионерите се најранливата група на граѓани во однос на коронавирусот и затоа одлучивме нив да ги адресираме со оваа активност  “,  вели градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Претходно општината обезбеди маски за вработените на јавните институции и во неколку наврати ги дезинфицираше истите. Општината продолжува со активности за спречување на ширењето на коронавирусот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе