ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Месечни архиви

јуни 2021

Општина Долнени ќе ги уништува комарците

Во петок (02 јули) во Општина Долнени, екипата на ЈЗУ Центар за јавно здравје-Прилеп ќе врши дезинсекција, во период од од 22,oo до 05,oo часот, наутро. Дезинсекцијата се врши согласно Законот за заштита на населението од заразни болести,

Стерјовска прашува: „Како е применет принципот ,,прв дојден-прв услужен„ за субвенционирање на…

„ВМРО ДПМНЕ секогаш е на страната на сите граѓани во Општина Прилеп. Никогаш не сме правеле подвоеност или доведување на некого во поповолна положба, секогаш сме за тоа сите да се еднакви пред законот. “-истакна на денешната прес

(Видео) Како живее Прилеп денес ?! Што е направено за подобар живот на граѓаните ?!

За инфраструктурнот уредување на Прилеп - Инфраструктурно секој град сака да биде направен најдобро шот може !Тоа важи и за Прилеп! Работата на локалната самоуправа секогаш треба да биде на највисоко ниво. Во таа насока, завршивме

Од утре, 1-ви јули, угостителските објекти ќе работат и во затворениот простор

Туристичко-угостителската комора при Сојузот на стопански комори ја поздравува одлуката на Владата од 1 јули да се дозволи редовна работа и во затворените простории на угостителските објекти, вклучително и за организирање прослави и

Советниците одлучија – сите кои ги исполнија условите да добијат субвенции за клими и…

На денешната редовна седница, прва, со физичко присуство на советниците и медиумите годинава, Советот на Општина Прилеп одлучи сите граѓани кои поднесле барање за субвенционирање на грејни тела со инвертор за 2021 и за купување на

Манчески, Павлов и Трајкоски од РК Прилеп во списокот на селекторот Лазаров

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Кире Лазаров, по два дена тренинзи минатата недела, го скрати поширокиот список на ракометарите пред ЕХФ шампионатот во Скопје. Од првичниот список со 39 ракометари, со подготовките ќе

Еден век од убиството на Ѓорче Петров

На 28 јуни 1921 година во Софија е убиен Ѓорче Петров, револуционер кој целиот свој живот го посветил на борбата за слобода на македонскиот народ. Тој е еден од најверните идејни соработници и следбеници на Гоце Делчев и заштитник на

Над 140 возачи казнети за брзо возење, регистрирани физички напади и пожар

На подрачјето на СВР Битола петокот и за време на викендот ( 25, 26 и27 јуни 2021) била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 141 возачи управувале возила со брзина поголема од

Актуелниот градоначалник на Прилеп ја доби поддршката од своите сопартици за кандидат за…

Актуелниот градоначалник на Прилеп, Илија Јованоски, ја доби поддршката на своите сопартици за кандидат за градоначалник на следните локални избори. Тој, денеска, на својот фејсбук профил, им се заблагодари за искажата доверба и напиша:

(Фото) Го организираа и ги „собраа„ медалите – Ветераните на ЏК Сеишин со 8 медали на Второто…

Традицијата продолжува! Прават се' џудото да им го доближат на младите и да бидат пример на младата популација за спортување и промоција на џудото. Поранешните македонски џудисти успеваат да го искористат целото реноме кое го имаат, знаење

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: