ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Актуелниот градоначалник на Прилеп ја доби поддршката од своите сопартици за кандидат за градоначалник на локалните избори

880

Актуелниот градоначалник на Прилеп, Илија Јованоски, ја доби поддршката на своите сопартици за кандидат за градоначалник на следните локални избори. Тој, денеска, на својот фејсбук профил, им се заблагодари за искажата доверба и напиша:

“Почитувани сопартијци,
Драги пријатели, после завршувањето на внатрепартиската постапка за предлагање кандидати за градоначалник на општина Прилеп од редовите на СДСМ, сакам да ви се заблагодарам на искажаната поддршка за мојата кандидатура за претстојните локални избори.
За мене и за мојот тим, вашата поддршка е мотив повеќе за постигнување уште подобри резултати и реализација на уште повеќе проекти.
Убеден сум дека заедно со вас ќе оствариме нова победа за СДСМ, нови успеси за граѓаните на општина Прилеп. Ви благодарам„- напиша, Илија Јованоски ,актуелниот прилепски градоначалник на својата фејсбук страна.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе