ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

13-сет ВЕЛИЧЕНСТВЕНИ

ДАРКО И ДЕЈАН ШТАРГОСКИ – Со силата на новинарската реч – Предлог бр. 9 на Радио Пела за…

Со новинарска мака- квалитетно новинарско братство! Ги гледате на терен, низ градот, низ прилепските улици и институции секојдневно со камерата во рака во потрага по нови стории, нови вистини за човечки судбии и за локалните опшествено

Борис Ночески, млад иноватор – Идеjата, руши бариери! – Предлог бр.8 на Радио Пела за…

Достапна за сите, по принципот „направи сам“ изум на бионичка рака - електронска протеза за лицата без горен екстремитет Младинскиот предизвик веднаш привлече внимание кај медумите . Нивната иновативна приказна за помош на лицата

ГОРАН КУЗМАНОСКИ – РАКОМЕТЕН ТРЕНЕР, со неуморен спортски дух – Предлог бр.7 на Радио Пела…

Повикот од родниот Прилеп е предизвик - Прилеп заслужува да има врвен ракомет! Тој повеќе од 30 години живее за ракометот. И, како не би живеел за овој спрот, кога потекнува од еминентно спортско ракометно семејство - татко му Петар

Прилепските лекари и медицински сестри (ЕПИДЕМИОЛОЗИ, ИНФЕКТОЛОЗИ… ) – Хероите на нашето…

Основно човеково право е здравјето! Во ова време на здравствена криза, тие станаа борци за спас на секој човечки живот. Започнаа силна битка против предизвикот кој го нападна светот и „чепна“ по најчуствителното и човечкото најврдно -

БОБАН АЛЕКСОСКИ – актер, кој плени со својата енергија – Предлог бр. 5 на Радио Пела за…

Потребно е да допреш до седиштата, зашто само аплаузот може да го стопле срцето на актерот  „Да си ја отвориш душата на сцена не е лесно, но е најубавото нешто што може еден актер да го доживее ….таму во прилепскиот театар ја запознав

РОБЕРТ ЈАНКУЛОСКИ – фотограф – Предлог бр. 4 на Радио Пела за најпрестижната…

РОБЕРT ЈАНКУЛОСКИ  -  фотограф - мултимедијален уметник-  Предлог бр. 4 на Радио Пела за најпрестижната општинска  награда “3-ти Ноември  “ - прилепчанец кој е со идеја да создаде музеј на фотографии. За неговите дела се

Киро Здравески, Предлог бр. 2 на Радио Пела за најпрестижната општинска награда “3-ти Ноември“-…

Вљубеник во џудото - Иницијатор на Првото Државно првенство за ветерани во џудо, во историјата на Македонија. Тоа е човек кој ви дава верба дека годините не се пречка, туку се само изговор. Тоа е лик кој ќе ве охрабри, ќе Ве

Хуманитарното здружение „Надеж за сите“ – Предлог бр. 1 на Радио Пела за најпрестижната…

Хуманоста ја отсликува големината на еден човек. ТИЕ се број еден во помагање на сиромашни семејства, а се само СО една желба - Да добијат магацински простор за складирање на донираната храна и облека од добронамерниците. Зарем тоа е многу

Започнува изборот на 13-сет ВЕЛИЧЕНСТВЕНИ! За кој прилепчанец Вие би го дале Вашиот глас ?!

Од редакцијата: И оваа година редакцијата на Радио Пела ја организира манифестцијата „13 Величенствени“, кој минатата година наиде на позетивни реакции кај нашите сограѓани . (Минатогодишната манифестација низ фотографии можете да

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе