ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

eurokompozit

(видео) НизТриумфалната капија во Скопје “еурокомпозитовци“ без триумф

„Еурокомпозит“ повторно на штрајк пред Влада.  Голготата на работниците на “Еуркомпозит“- Прилеп прогласени технолошки вишок  продолжува. https://www.facebook.com/radiopela/videos/2242471462501557/ Со транспарент…

Нов протест – нова дилема!Има ли гласност работничкиот штрајк на Еурокомпозит?!

Работниците од  фабрика „Еурокомпозит“ прогласени за технолошки вишок на денешниот протест во центарот на Прилеп бараа јасен одговор и крајно решавање на проблемите со исплатата на отпремнините и заостанатите плати и придонеси  Поради…

Еурокомпозитовци повторно на улица

Напладне застанаа на регионалниот пат Прилеп – Велес, на излезот од Прилеп, кај т.н Склештен мост, кај Плетвар, за да го блокираат сообрајќајот  и на таков начин да ја изкажат својата мака и да бараат работничка правда, но беа отстранети од…

Донкихотска битка на вработените од Еурокомпозит за нивните работнички права

Голготата никако да заврши за работниците од прилепски „Еурокомпозит“. Денеска повторно тргнаа по „трнливиот пат“ за барање на своите права,  на пат кон Владата. Тие бараат средба со Вицепремиерот Кочо  Анѓушев и Премиерот Зоран Заев (…

Вработените во Еурокомпозит во очекување на новиот менаџерски тим

По исплатата на ветената плата на вработените и преземените обврски за враќање на работните места и продолжување со производниот процес, сеуште е неизвесна судбината на Еурокомпозит 11 Октомври. Како што беше најавено, минатата недела…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе